سایت همایش و مجلات علمی و ضرورت استفاده از آن + معرفی یک نمونه باکیفیت

مقدمه

خیلی خوشحالیم که با یکی دیگر از مطالب جذاب و مفید رایاسایت در خدمت شما هستیم. با پیشرفت روزافزون علم و فناوری، افراد زیادی در سراسر دنیا مشغول تحقیقات روی حوزه‌های مختلف و تولید علم هستند. یکی از جاهایی که محل ارائه جدید‌ترین فناوری‌های علمی است، مجلات علمی هستند. این مجلات با مجلات دیگری که روزانه در سراسر جهان به چاپ می‌رسند بسیار متفاوت هستند چرا که آن‌ها باید اصول و قواعد خاصی را رعایت کنند که در جامعه علمی جهانی پذیرفته شده هستند. در واقع مجلات علمی در زمینه چاپ مطالب نیز با محدودیت‌های خاصی روبرو هستند. از آن جایی که بسیاری از این محدودیت‌ها برای متقاضیان مشکلاتی مثل اصلاح مقالات ایجاد می‌کند، دسترسی به این مراکز از نظر فیزیکی دشوار است. به همین دلیل این مراکز اقدام به تاسیس سایت همایش و مجلات علمی کرده‌اند.

اگر شما نیز یکی از افراد علاقمند به حوزه تحقیق و پژوهش هستید، تحصیل می‌کنید یا در دانشگاه‌ها به امر پژوهش و تحقیق مشغول هستید، حتما به یکی از این وبسایت‌ها برخورد داشته‌اید. این وبسایت‌ها راه ارتباطی شما با محققان دیگر هستند و به نوعی رسانه‌ دنیای علم محسوب می‌‎شوند. در این مطلب قصد داریم که به طور جامعی به این نوع وبسایت‌ها نگاهی بیندازیم و بسیاری از مسائل مربوط به این نوع وبسایت‌ها را به طور دقیق بررسی کنیم تا بفهمید که یک سایت همایش و مجلات علمی باکیفیت چه خصوصیاتی دارد و چه مسائلی در پس زمینه این سایت‌ها وجود دارد که بر مخاطبان علمی آن‌ها اثر می‌گذارد.

سایت همایش و مجلات علمیدر آخر نیز به بررسی یکی از وبسایت‌های باکیفیتی خواهیم پرداخت که نیاز افراد مختلف از جمله محققان و کارکنان همایش و مجلات علمی را در این زمینه برطرف می‌کند. پس در صورتی که با یکی از این وبسایت‌ها سر و کار دارید، این مطلب را از دست ندهید.

اگر استفاده از سامانه همایش ها و مجلات علمی رایاسایت را مناسب میدانید، از طریق لینک زیر سفارش دهید:
سفارش سایت مدیریت همایش ها و مجلات علمی رایاسایت

یک تعریف ساده از سایت همایش و مجلات علمی

مجلات علمی، مجلاتی هستند که در سراسر جهان، به کار نشر نوآوری‌های جدید و علوم تولید شده می‌پردازند. این مجلات، هر مطلب علمی را چاپ نمی‌کنند و فقط مطالب جدیدی که در مجلات علمی دیگر چاپ نشده را منتشر می‌کنند. این مراکز معمولا به دنبال قالب خاصی از نوشته‌های علمی هستند که به آن مقاله می‌گویند. از آن جایی که تعداد این مجلات علمی محدود است، وظیفه خدمت‌رسانی به کشور و گاها قاره‌ها و دنیا را دارند. به همین دلیل دسترسی فیزیکی به آن‌ها دشوار است.

همایش‌های علمی نیز همایش‌هایی هستند که به طور محدود برگزار می‌شوند و محققان مختلف در آن‌ها حضور می‌یابند و مقالات علمی خود را ارائه می‌دهند. افراد شرکت‌کننده در همایش‌ها نیز همان مشکل دسترسی فیزیکی به مجموعه‌های برگزارکننده این همایش‌ها را دارند.

امروزه با توجه به دسترسی عامه به اینترنت، این مراکز علمی، اقدام به تاسیس وبسایت‌هایی برای خدمت‌رسانی به علاقمندان کرده‌اند. افراد می‌توانند در نقاط مختلف کشور اقدام به بازدید وبسایت همایش و مجلات عملی کنند. در این وبسایت‌ها اطلاعات مختلفی از جمله اطلاعیه‌ها، تاریخ برگزاری همایش‌ها، شرایط ارسال مقالات علمی، اطلاعات تماس و دسترسی فیزیکی و مطالب این چنینی وجود دارند. اما اصلی‌ترین کاربرد آن‌ها، هیچکدام از موارد بالا نیست بلکه ایجاد صفحاتی برای ارسال مقالات علمی و شرکت در همایش‌ها است.

تصویر کنید افراد زیادی در سراسر جهان بخواهند به شکل فیزیکی برای ارسال مقالات خود به این موسسات اقدام کنند. مشکلات مربوط به رفت و آمدهای مکرر برای تصحیح مشکلات مقالات، شلوغی این مراکز، مشکلات مربوط به پرداخت هزینه و چندین مشکل دیگر روند فعالیت این نوع مجلات و همایش‌ها را به طور کلی مختل می‌کند. سایت‌های همایش و مجلات علمی با ارائه این کاربرد، بسیاری از این مشکلات را حل کرده‌اند و با طراحی و ارائه این بخش به کاربران، کار تایید مقالات را با چند کلیک ساده انجام می‌دهند.

2 1 سایت همایش و مجلات علمی و ضرورت استفاده از آن + معرفی یک نمونه باکیفیتعملکرد یک سایت همایش و مجلات علمی چگونه است؟

همایش‌ها و مجلات علمی، داورانی دارند که باید به بررسی مقالات علمی بپردازند تا مقالات بی‌ارزش و کم‌ارزش کنار گذاشته شده و مقالات مهم و نوآورانه از بین آن‌ها انتخاب شوند. به همین دلیل این مراکز نیازمند وبسایت‌های خاصی هستند که بتوانند این نوع فرآیند‌های پیچیده را به راحتی ساده‌سازی کنند. پیچیدگی این فرآیندها به خاطر این است که طرف‌های مختلفی در فرآیند تایید درگیر هستند و خود فرآیند تایید نیز از مراحل مختلفی تشکیل شده است.

به عنوان مثال، مدیر، سردبیر و داوران باید در این مجموعه با همکاری هم به بررسی مقالات بپردازند و آن‌ها را تایید یا رد کنند یا به متقاضیان مطالبی را در مورد مقاله علمی فرستاده شده اعلام کنند. متقاضیانی که مقاله‌های خود را ارسال کرده‌اند نیز، نیازمند پیگیری مطالب ارسال شده خود هستند و باید فرآیند‌های مختلفی مانند پرداخت هزینه چاپ را انجام بدهند.

به همین دلیل طراحی سایت همایش و مجلات علمی نیازمند طراحی خاصی است. علیرغم این مسئله بسیاری از مجلات علمی در این مورد دچار مشکل هستند. اکثر مجلات علمی در ایران، از وبسایت‌هایی خارجی استفاده می‌کنند که آماده هستند و مشکلات مربوط به خود را دارند. در بخش بعد به مجموعه مشکلاتی که این وبسایت‌های خارجی برای مجلات علمی داخل ایران ایجاد می‌کنند، خواهیم پرداخت.

پورتال‌های آماده و معایب آن‌ها

وبسایت‌هایی هستند که در خارج از ایران طراحی شده‌اند و گاها به شکل عمومی به کار خدمت‌ رسانی به وبسایت‌های مجلات علمی می‌پردازند. همین مسئله باعث شده که مشکلات فراوانی برای مجلات علمی در داخل ایران بوجود بیاید.

التزاماتی که در ایران برای مجلات علمی وجود دارد و فرآیند‌هایی خاصی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای نحوه تایید مقالات و شرایط تایید ایجاد می‌کند، قطعا با قوانین و فرآیند‌هایی که موسسات علمی خارجی وضع کرده‌اند، متفاوت هستند. همین مسئله باعث اختلال در روند تایید مقالات می‌شود. روند چاپ مقالات در برخی مجلات علمی خارجی نیازمند گرفتن تاییده از مراکز خاصی است که در ایران وجود ندارند. همچنین ممکن است چاپ مقالات در ایران نیازمند گرفتن تاییده از مراکز خاصی باشد که در خارج وجود ندارند. این مسئله باعث می‌شود فرآیندهایی در وبسایت وجود داشته باشد که در ایران قابل استفاده نیستند و در پیاده‌سازی بسیاری از فرآیندهای موردنیاز تایید مقاله ایران نقص داشته باشند.

تفاوت زبانی یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است برای طرفین به وجود بیاید. بسیاری از متقاضیانی که علاقمند به چاپ مقاله خود در ژورنال‌های علمی و همایش‌ها هستند، تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند و به همین دلیل در استفاده از این سامانه‌ها با مشکل مواجه خواهند شد.

علاوه بر این مسئله قوانین کلی حاکم بر ایران، با کشورهای غربی نیز متفاوت است و به همین دلیل مشکلاتی برای متقاضیان ایجاد می‌شود. به عنوان مثال روند پرداخت پول در ایران کاملا با پرداخت پول توسط درگاه‌های پرداخت جهانی متفاوت هستند. ‌هیچ وبسایت همایش و مجلات علمی خارجی پیدا نمی‌شود که مجهز به درگاه‌های پرداخت ایران باشد. تصور کنید هر داور، سردبیر و متقاضی ارسال مقاله در صورت استفاده از این وبسایت‌ها با چه حجم عظیمی از مشکلات مواجه خواهد شد.

اگر استفاده از سامانه همایش ها و مجلات علمی رایاسایت را مناسب میدانید، از طریق لینک زیر سفارش دهید:
سفارش سایت مدیریت همایش ها و مجلات علمی رایاسایت

3 2 سایت همایش و مجلات علمی و ضرورت استفاده از آن + معرفی یک نمونه باکیفیتویژگی‌های تخصصی یک سایت همایش و مجلات علمی

به دلیل مشکلاتی که استفاده از سایت‌های خارجی آماده دارند، بهتر است که مراکز علمی به استفاده از سایت‌هایی روی بیاورند که به طور اختصاصی در داخل ایران تولید شده‌اند. سفارش سایت مدیریت همایش ها و مجلات علمی رایاسایت یکی از راه‌هایی است که می‌توانید برای حل این مشکل استفاده کنید. این سایت‌ها مشکلات مربوط ذکر شده در قسمت قبل را به طور کلی حل کرده است.

اختصاصی بودن

گفتیم که یکی از مواردی که روند کار وبسایت‌های مجلات علمی و همایش‌ها را مختل می‌کند، عدم رعایت اصول رایج در ایران برای مجلات علمی است. با سفارش این سامانه‌های اختصاصی می‌توانید تمامی فرآیند‌هایی که برای تایید مقالات در ایران به آن نیاز دارید را به گوش توسعه دهندگان برسانید تا آن‌ها را برای شما پیاده‌سازی کنند.

یکپارچگی

بسیاری از مجلات علمی، با افزودن بخش‌های مختلف به مجله و گسترش کار خود، اقدام به استفاده از چند وبسایت آماده می‌کنند یا کار توسعه بخش‌هایی از وبسایت‌های آماده خارجی را به توسعه دهندگان ایرانی می‌سپارند تا نواقص را برطرف کنند. این کار باعث ایجاد چند سایت همایش و مجلات علمی برای یک مجله می‌شود و این چند دستگی مشکلات متعددی به وجود می‌آورد. اولین و رایج‌ترین که این مسئله ایجاد می‌کند، ایجاد خلاهای امنیتی است. عدم هماهنگی بخش‌های مختلف که توسط گروه‌های مختلف طراحی شده‌اند، یکی دیگر از این مشکلات رایج است.

در صورتی که توسعه وبسایت از آغاز بر عهده یک تیم خاص باشد که تمامی مسائل مربوط به فرآیند تایید در آن لحاظ شده باشد، وبسایت به صورت یکپارچه توسعه داده شده و از رخ دادن بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌شود.

امنیت

امنیت یکی از مشکلاتی است که سایت همایش و مجلات علمی بی‌کیفیت با آن مواجه می‌شود. از آنجایی که پرداخت‌های متقاضیان از طریق این وبسایت انجام می‌شود، عدم رعایت امنیت در توسعه آن باعث می‌شود افراد سودجو اقدام به استفاده از حفره‌های امنیتی برای دزدیدن میلیون‌ها تومان پول بکنند. همچنین دستکاری بخش‌های مختلف وبسایت و پایگاه داده آن یا حملاتی که منجر به عدم باز شدن وبسایت می‌شود، مجموعه‌ای از مشکلاتی هستند که با سفارش سایت مدیریت همایش ها و مجلات علمی رایاسایت از بروز آن‌ها جلوگیری می‌شود.

4 1 سایت همایش و مجلات علمی و ضرورت استفاده از آن + معرفی یک نمونه باکیفیترعایت اصول سئو

از آن جایی که اکثر مجلات علمی و همایش‌ها از طریق موتورهای جستجو در دسترس مخاطبان و پژوهشگران قرار می‌گیرند، عدم رعایت اصول سئو در طراحی وبسایت باعث می‌شود که سایت مجله علمی در صفحات اول جستجو قرار نگیرد و همین مسئله باعث کاهش متقاضیان مراجعه برای چاپ مقالات علمی و یا مشکلات دسترسی آنلاین آن‌ها می‌شود. سایتی که بر اساس اصول سئو طراحی شده باشد، این مشکلات را نخواهد داشت و با اولین جستجو در صفحات اول گوگل یافت می‌شود.

یکی دیگر از مشکلاتی که سئو می‌تواند آن را برطرف کند، سرعت پاسخگویی است. از آن جایی که برای رویدادهایی مانند همایش‌های علمی، هزاران متقاضی قرار است به وبسایت مراجعه و ثبت نام کنند، کندی سایت باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای آن‌ها می‌شود.

قیمت

اما آخرین و شاید مهمترین ویژگی که بسیاری از مشتریان به آن توجه می‌کنند، قیمت یک پورتال است. خرید وبسایت‌های خارجی از پیش طراحی شده برای سایت همایش و مجلات علمی علاوه بر تمام ناکارآمدی‌های ذکر شده، مرکز علمی را با توجه به مشکلات ارزی، با هزینه‌های سنگینی روبرو می‌کند. استفاده از سیستم‌های ساخت ایران با توجه به قیمت مناسب آن‌ها، باعث می‌شود که مراکز علمی از لحاظ هزینه دچار مشکل نشوند.

بخش‌های مختلف یک سایت همایش و مجلات علمی باکیفیت

سایت همایش و مجلات علمی رایاسایت به عنوان یک نمونه مرغوب از سایت‌های علمی، بخش‌های مختلفی دارد که پاسخگوی نیاز مراکز علمی، برگزارکنندگان همایش‌ها و مجلات علمی است. این وبسایت علاوه بر رعایت اصولی مانند امنیت، سئو، اختصاصی سازی و یکپارچگی، به خوبی توانسته پیچیدگی‌های مربوط به فرآیند و افراد درگیر در این فرآیندها را حل کند.

این سامانه چهار سطح دارد که افراد مختلف با توجه به وظیفه خود در این سیستم وارد می‌شوند. مدیر، سردبیر و داوران افرادی هستند که می‌توانند در این سامانه وارد شوند و به بخش‌های مختلفی برای رسیدگی به مقالات دسترسی داشته باشند. سردبیر در این سامانه داوران را تعریف می‌کند.

 متقاضیان ارسال مقالات، نیز با ثبت نام در این سامانه اقدام به آپلود مقاله خود می‌کنند. این مقاله ابتدا به دست سردبیر سایت می‌رسد و سردبیر آن را برای داوران ارسال می‌کند. داوران می‌توانند مقاله را مطالعه کنند و نقطه نظرات خود را برای متقاضیان ارسال مقالات در سامانه درج کنند. همچنین گزینه‌های موجود در سامانه باعث می‌شود که بتوانند این مقاله را پذیرش یا رد کنند. کاربر با مشاهده وضعیت مقاله خود، آن را پیگیری کرده و در صورت پذیرش، با یکی از درگاه‌های پرداخت داخل ایران به راحتی می‌تواند هزینه را پرداخت کند.

 با سفارش سایت مدیریت همایش ها و مجلات علمی رایاسایت به راحتی مشکلات مربوط به ارتباط طرفین درگیر در فرآیند چاپ مقالات حل می‌شود و مشکلات این فرآیند به حداقل می‌رسد.

5 1 سایت همایش و مجلات علمی و ضرورت استفاده از آن + معرفی یک نمونه باکیفیتسخن پایانی

در این مطلب نگاهی به سایت مجلات علمی و همایش‌ها انداختیم و دیدیم که چنین وبسایتی چه ویژگی‌هایی می‌تواند داشته باشد و عدم استفاده از آن چه مشکلاتی در پی دارد. اگر شما نیز یکی از افراد مشغول در مراکز علمی و پژوهشی هستید که اقدام به چاپ و ارائه مقالات علمی می‌کند، با مطالب گفته شده احتمالا ضرورت استفاده از این سامانه را به خوبی درک کرده‌اید.

رایاسایت یکی از مراکزی است که سال‌هاست در زمینه طراحی سایت همایش و مجلات علمی در حال فعالیت است. اگر نیاز به یک وبسایت یکپارچه در زمینه همایش علمی دارید، می‌توانید با سفارش سایت مدیریت همایش ها و مجلات علمی از ایجاد مشکلات فراوان توسط سایت‌های بی‌کیفیت مجلات و همایش‌ها جلوگیری کنید. این وبسایت کاملا استاندارد است و تمام نیازهای برگزاری کنفرانس های علمی و مجلات علمی در آن دیده شده است.

اگر استفاده از سامانه همایش ها و مجلات علمی رایاسایت را مناسب میدانید، از طریق لینک زیر سفارش دهید:
سفارش سایت مدیریت همایش ها و مجلات علمی رایاسایت