سئو سایت فروشگاهی

seo21 سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی

امروزه اکثر کارفرمایانی که در زمینه فروش محصولات و کالاهای خود فعالیت می نمایند تمایل به فروش محصولات خود به صورت اینترنتی را دارند که در این صورت فروش محصولات علاوه بر در برداشتن اکثر افراد جامعه به عنوان خریدار می توان فروش خوبی را برای محصولات در نظر گرفت. بنابراین اینگونه کارفرمایان در ابتدا نیازمند به طراحی فروشگاه اینترنتی می باشند که پس از آن نسبت به سئو سایت فروشگاهی اقدام می نمایند. پس از طراحی سایت فروشگاهی نوبت به سئو سایت فروشگاهی می رسد که می بایست در این قسمت به این نکته توجه نمایید که سئو سایت فروشگاهی همانند بسیاری از پروژه های سئو سایت های دیگر نمی باشد، در این پروژه برخلاف پروژه های دیگر تنها بر روی یک کلمه عملیات سئو صورت نمی پذیرد و بر روی مجموعه ای از کلمات که هیچ کدام از آنها در یک حیطه کاری نمی باشد صورت می پذیرد. بنابراین در سئو سایت فروشگاهی می بایست علاوه بر استفاده از روش های سئو سایت فروشگاهی از روش های نوین جهت بهینه سازی این گونه سایت ها استفاده نمود.

در حقیقت بهینه سازی وب سایت های فروشگاهی بسیار سخت تر و تخصصی تر از سایت هایی با چند صفحه طراحی شده و یا وبلاگ هاست. با داشتن تعداد زیاد صفحات محصول به طور مداوم در سایت و خارج از سایت، مشکلات زیادی بوجود می آید که باعث می شود SEO برای وب سایت های تجارت الکترونیک بسیار دشوار باشد. در سئوی سایت های فروشگاهی بیشترین تمرکز بر روی محتوا، لینک ها و برچسب هاست و برنامه ریزی استراتژیک برای بدست آوردن مخاطب هدف که به دنبال خرید محصولات فروشگاه است از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که در بخش محتوای سئوی سایت فروشگاهی تاثیرگذار است. منظور از بهینه سازی سایت فروشگاهی ، سئو و بهینه سازی سایت هایی می باشد که محصولات خود را بصورت آنلاین به فروش می رسانند. سایت های فروشگاهی مختلف با موضوعات و محصولات متفاوت و یا مشابهی وجود دارند که در حال رقابت شدید با یکدیگر هستند. اما این رقابت باید بصورت اصولی و با دانش صحیح با استفاده از بهینه سازی سایت انجام شود نه تزئین ظاهری وبسایت. بعد از راه اندازی سایت فروشگاهی شما باید بر روی گرفتن مشتریان و فروش محصولات خود تمرکز داشته باشید، و باید در نظر داشته باشید که بازدیدکنندگان سایت شما را از طریق نتایج جستجو پیدا می کنند بخاطر همین اگر نتوانید در نتایج گوگل رتبه و جایگاه مناسبی را داشته باشید، قادر به گرفتن بازدیدکننده و فروش نخواهید بود.

بهینه سازی ساختار سایت بمعنی ایجاد یک قالب و استراکچر می باشد که تمام موارد بهینه سازی سایت در آن رعایت شده و یکی از اثرات آن افزایش سرعت سایت و ارتقا رتبه گوگل می باشد. سئو سایت فروشگاهی همراه با دسته بندی بهینه، محتوای اصولی و … بطوری که موجب شود اینگونه سایت ها با سرعت زیاد و حجم کم، قادر به معرفی بیشترین محصولات خود باشند.

seo61 سئو سایت فروشگاهی

عملکرد کلی فست سئو در سئو سایت فروشگاهی

بهینه سازی سایت بصور کلی و اصولی

سئو سایت فروشگاهی Off Page و سئو سایت فروشگاهی On Page

این مرحله شامل یک سئو سایت فروشگاهی حرفه ای و تخصصی توسط فست سئو می باشد (استفاده از سئو کلاه سفید) که باتوجه به سختی کار زمان آن حدود یک سال تا حصول نتیجه ایده آل بطول می انجامد. پس از اتمام کار خدمات سئو سایت فروشگاهی توسط فست سئو، تمامی قوانین و عملکرد های مربوط به سئو سایت فروشگاهی به تیم کارفرما آموزش داده می شود تا پس از آن سئو سایت فروشگاهی مداوم خود را همراه با بروزرسانی های سایت انجام دهند. پس از مرحله آموزش، فست سئو همچنان مشاور سئو سایت فروشگاه و بهینه سازی سایت فروشگاهی شما خواهد بود و خدمات خود را همچنان ارائه خواهد داد.

seo41 سئو سایت فروشگاهی
برخی مزایای سئو سایت فروشگاهی عبارتند از:

• افزایش سرعت سایت

• ایجاد نسخه Mobile Friendly و امکان خرید آسان از طریق تلفن همراه توسط کاربران

• بهینه بودن تصاویر و کاهش حجم گالری تصاویر محصولات

• استفاده از نقشه گوگل در سایت فروشگاهی در سئو و افزایش رتبه سایت تاثیر بسزایی دارد. همچنین موجب سهولت دسترسی کاربران به بخش های مختلف سایت می شود.

• باعث برندسازی می شود

• باعث جذب کاربر و در نتیجه فروش بیشتر می شود

• باعث بالابردن اعتبار فروشگاه می شود

seo11 سئو سایت فروشگاهی
سئو سایت فروشگاه به چند دسته تقسیم می شود:

سئو سایت فروشگاه چند محصولی

سئو سایت فروشگاه تک محصولی

seo111 سئو سایت فروشگاهی
راهکار برای سئو سایت فروشگاهی

با بررسی وضعیت سایت فروشگاهی، تحلیل مخاطب و بررسی رقبایی که در بازار سایت وجود دارند، به ارائه راهکاری جامع و مفید سئو برای سایت های فروشگاهی می پردازیم. قطعا روش های ایجاد ترافیک از طریق گوگل برای هر سایت فروشگاهی می تواند متفاوت باشد، به عنوان مثال یک سایت فروشگاهی تازه تاسیس که در حوزه کاری خود رقبای قدرتمندی دارد، باید طبق برنامه ریزی مرحله به مرحله بتواند خود را رشد دهد و بر مبنای همین موضوع به رقابت با دیگران بپردازد.

پکیج های سئو می توانند بهترین راهکار برای رشد و گسترش مخاطب فروشگاه های اینترنتی باشند. باید در نظر گرفت که سئو باید در خدمت اهداف سایت باشد و به تنهایی و بدون در نظر گرفتن اهداف سایت به نتیجه مناسب منجر نخواهد شد. به عنوان مثال یک سایت فروشگاهی که محصولات الف و ب را به بفروش می رساند، تعداد جستجوی محصول الف در گوگل بسیار بیشتر از محصول ب است، بنابراین تیم سئو تصمیم می گیرد که از طریق محصول الف برای سایت ترافیک ایجاد کند، اما اگر حاشیه سود فروش محصول ب بیشتر باشد یا فروشگاه موجودی کافی برای فروش محصول الف را نداشته باشد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در واقع فرآیند سئو، در کنار محتوا، طراحی سایت، فروش، بهینه سازی نرخ تبدیل و… تکمیل می شود و تکه ای از پازلی خواهد بود که نهایتا می تواند موفقیت و افزایش فروش یک سایت فروشگاهی را ایجاد کنند.

برای اینکه بتوانیم سایت فروشگاهی خود را به خوبی سئو کنیم، باید مثل هر کار دیگری در آن برنامه ریزی درست و هدفمندی انجام دهیم؛ که در اینجا ما به این برنامه ریزی برای بهینه سازی سایت، استراتژی سئو فروشگاه برای سایت های فروشگاهی می گوییم. این استراتژی خود به استراتژی های زیر تقسیم می شود:

استراتژی تولید محتوا

استراتژی لینک سازی

استراتژی سوشیال مدیا

استراتژی انتخاب درست کلمات کلیدی هر مطلب

seo1 سئو سایت فروشگاهی
بصورت کلی بهینه سازی سئو سایت فروشگاهی 2 قسمت اصلی دارد، سئوی داخلی On-Pageو سئوی خارجی Off-page

سئوی داخلی On-Page شامل همه اقدامات و کار هایی می باشد که باید در داخل سایت خود ما انجام شوند

سئوی خارجی Off-Page به همه اقدامات و فاکتور های خارج از سایت ها اطلاع می شود که بصورت 100 درصد هم نمی توان آن را انجام داد.

حتما قبل از شروع فعالیت بر روی سئوی خارجی، اول سئوی داخلی سایت خودتان را تنظیم کنید سپس سراغ سئوی خارجی سایت بروید.

seo2 سئو سایت فروشگاهی
دیجیتال مارکتینگ یا سئو سایت فروشگاهی، کدام یک مفیدتر است ؟

طبق آمار بیش از 70% کاربران از طریق سرچ در گوگل وارد وب سایت ها می شوند و بقیه ی کابران از راه های دیگه مثل شبکه های اجتماعی ،وارد کردن آدرس سایت بصورت مستقیم و …وارد می شوند. اما زمانی می توان به این سوال پاسخ داد که شما قرار است یک محصول شناخته شده بفروشید یا اینکه قرار است یک محصول را ابتدا به سایرین معرفی کنید و سپس به فروش آن بپردازید.

در روش اول سئو بسیار خوب است و می تواند شما را رشد دهد اما در روش سئو سایت فروشگاهی باید بدانید کاربران بر اساس نیازهایشان جستجو می کنند و وقتی چیزی را نشناسند قطعا جستجو نخواهند کرد که در این مواقع دیجیتال مارکتینگ پیشنهاد می شود .

سئو(SEO) یک وب سایت مسئله ایست که این روزها به یکی از مهمترین مسائل یک صاحب کسب و کار اینترنتی تبدیل شده است. سئو سایت فروشگاهی همان چیزی است که مشخص می کند شما کدام گزینه در نتایج جستجو گوگل باشید. قطعا همه به دنبال رسیدن به رتبه اول گوگل هستیم.

اما چه چیزی باعث شده بعضی از سایت ها به شدت از رقبا پیشی بگیرن و درآمد خودشونو چند برابر کنن؟

تبلیغات و برند سازی

سئو سایت فروشگاهی

seo3 سئو سایت فروشگاهی
نباید ها در سئو سایت فروشگاهی

• توضیح محصولات خود را از سایت کارخانه تولید کننده کپی کنید.

• هنگامیکه محصولات شرکت های دیگر را می فروشید نیز باید خلاقیت خود را نشان دهید و محتوای غیر تکراری تولید کنید.

• حذف صفحات فروش فصلی بعد از پایان فصل حراج

• به چگالی کلمات کلیدی فکر کنید.

• استفاده از ابزارهای تولید توضیحات اتوماتیک

• سئو کردن سایت توسط یک نفر

• حذف صفحات محصولات مگر آنکه محصول در سایت موجود باشد.

چند نکته ی مهم در مورد سئوسایت فروشگاهی

• همیشه در بهینه کردن سئو سایت فروشگاه خود به یه سری نکته توجه کنید زیرا وجود یک اشتباه امکان ضرر کردن سایت را فراهم می کند و جبران این ضرر زمان زیادی را می طلبد.

• سعی کنین سئو سایت فروشگاهی خود را به شرکتی بسپارید که طراحی آن را برعهده داشته تا از اول سایت را برایتان بهینه سازی نماید.

• حتما سایت تان ریسپانسیو باشد، چون خیلی از کاربران اینترنتی با گوشی به دنبال محصول مورد نظرشان می گردند و ریسپانسیو نبودن باعث افزایش نرخ پرش سایت می شود.

• در بازار رقابت امروز که همه به دنبال افزایش رتبه ی سایت خود در گوگل هستن هیچوقت سئو سایت فروشگاهی خود را رها نکنید. آمدن به صفحه ی اول به معنی ماندن در ان نیست و هرروز باید سایت بهینه و توسط متخصصان این امر بررسی گردد.

seo5 سئو سایت فروشگاهی
رعایت اصول کلی سئو سایت فروشگاهی

اصول اولیه سئو سایت فروشگاهی مانند متا تگ عنوان و متا تگ توضیحات عناصری هستند که باید در هنگام ایجاد کالا در سئو سایت فروشگاهی به آنها توجه کرد. ویژگی بارز این عوامل آن است که قبل از هر عامل دیگری در سایت مورد توجه مخاطب قرار می گیرند. کاربران از هر کانال تبلیغاتی که وارد سایت شما شوند. نام کالا و توضیحات آن را مشاهده خواهند کرد. هنگام نوشتن عنوان و توضیحات کالا، کاری کنید که آنها بر سئو سایت فروشگاهی شما تاثیر مثبت داشته باشند. از کلمات کلیدی طولانی در توضیحات خود استفاده کنید. مطمئن شوید که به صفحات کلیدی سایت خود بک لینک های داخلی ایجاد کرده اید. از سر تیتر ها برای مشخص کردن موضوع مد نظر خود کمک بگیرید (نام محصول). شما باید هنگام درج تصاویر محصولات نیز، اصول سئو تصاویر را رعایت کنید. سئو فروشگاه را فراتر از به کار گیری کلمات کلیدی رعایت کنید. شما می توانید با کمی تحقیق دریابید که کدام محصولات سایت شما بیشتر مورد بازدید مخاطبان قرار می گیرد.

هر فروشگاه آنلاین، باید پارامتر های که منجر به خرید می شوند را ردگیری کند. ردگیری کاربران بعد از بازدید از کالا در واقع برداشتن گامی فراتر برای درک بهتر از خواست و نیاز مخاطب سایت محسوب می شود. ساختار آدرس سایت شما نیز برای جذب بیشتر مخاطب اهمیت دارد. برای تولید آدرس سئو فروشگاه از عبارات توصیفی برای نامگذاری دسته بندی ها و محصولات استفاده کنید. همواره توضیح محصولات را به صورت منحصر به فرد بنویسید. برای هر کالا یک توضیح کاملا منحصر به فرد و جذاب تولید کنید. همچنین برای بهبود سئو سایت فروشگاهی می توانید، از مخاطبان خود در خواست مشارکت کنید؛ نظر مخاطبان به شما امکان تولید محتوای منحصر به فردی را میدهد، که گوگل برای آن بسیار ارزش قائل است. برای بهبود سئو فروشگاه، تست های فراوانی انجام دهید. ابزارهای متعددی برای تست های غیر مخرب سئو سایت فروشگاهی وجود دارد. ابزارهایی مانند Optimizely، گوگل آنالیتیکز، گوگل تگ منیجر و غیره، این ابزارها هم به سایتهای حرفه ای و هم به فروشگاه های تازه تاسیس کمک می کنند که بهترین بهینه سازی را بر اساس تجربه کاربری در سایت خود اعمال کنند.

استفاده از Rich Snippetsبرای بهبود سئو سایت فروشگاهی

Rich Snippets یا داده های ساختاری توسط سایت Schema.org در اختیار سایت ها قرار گرفته است و این امکان را به سایت شما می دهد که توضیحات بیشتری راجع به صفحه خود در جستجوی گوگل ارائه دهید. شما می توانید از این قابلیت برای افزایش جذابیت سایت خود در صفحه نتایج جستجو استفاده کنید. افزودن ستاره، عکس، فیلم به صفحه نتایج جستجو، بخشی از قابلیت های این ویژگی است.